İyon değiştirici

İyon değiştirici esas olarak kazanlar içinde kullanılır, termik santraller, Kimya Sanayi, tekstil, ilaç, biyoteknoloji, elektronik ve saf su tedavi öncesi tedavi sürecinde sanayi üretimi alanında sert suda yumuşatılmış, deiyonize su, aynı zamanda uygulanabilir bir gıda veya ilaç decolorization ve arıtma, kimyasal hammadde ve değerli metaller geri dönüşüm.

İyon değiştiriciler genellikle ayrılmış yin ve Yang, sodyum iyon değiştirici, PVC-u, PVC-kompozit fiberglas, Pleksiglas, PMMA şeffaf cam kompozit çelik, kullanarak garip güç teknisyenleri yatak türlerinde, iyon değiştirme, tasarım sürecinin karıştırma çelik kauçuk astar ve paslanmaz çelik kauçuk astar malzeme ile.

Biri en yaygın kullanılan olarak iyon değiştirici alanında su arıtma, hangi tarafından İnşaat: su arıtma cihazı, elektrolit iyonu kaldırılması ile anyon katyon seçici ve dengeli tepki ve yaygın olarak su arıtma uygulamalarında, özellikle son derece saf su teknolojisi hazırlanmasında kullanılan olmalıdır aygıt yeterlidir. İyon değiştirici reçineler iyon değiştirme yoluyla elektrolit çözümünde, her türlü daha iyi kaldırmak anyon ve katyonlar, şu anda son derece saf su anlamına gelir yeri doldurulamaz sürecinde hazırlıktır. Ham su üzerinden iyon değiştirme sütun aynı zamanında, anyon ve katyonlar (HCO-plazma) suda ıslatın ve h + iyon exchange reçine ve Oh-iyonları, anyon Satım reçine ve deniz suyu arıtma amacı elde edebilecektir zaman, yin ve Yang farklı birleşimlerini sütunlar karıştırma sürecinde de yüksek ihtiyaçlarına cevap verebilecek.