Tank sınıflandırma

1. malzeme çelik, betonarme ve tuğla üç göre bölünmüş. Yağ tankı

Yağ tankı

Dikey çelik yağ tankı (tonoz ve Turbo-tip silindirik dahil), deniz hayvanı kabuğu-ve-ball (küresel) ve yatay (silindirik). Dikey kubbe çatı tank küresel tank üst oluşur ve esas olarak gaz petrol ve petrol benzer türleri gibi kalıcı depolama orta yağlar için kullanılan dikey silindirik tanklar duvarına yarattığı. En sık kullanılan birim.

Kayan çatı tankları kayan çatı yüzeyinin ve dikey silindirik tanklar yarattığı duvarları üzerinde yüzen. Çatı tank medya rezervleri yüzen artıyor ya da Asansör azalan, her zaman doğrudan uçucu orta azaltarak iç kayan çatı tank orta tarafından örtülü kayan çatı ve duvar teçhizatları, dış kenarını arasında mühür yüzük vardır. Uçucu yağ için esas olarak benzin ve yağ benzer türleri gibi depolama ortamı için kullanılır. Yüzen-çatı yağ hazne hacmi büyüktür. Kayan üst çatı, Çift disk ve kayan nokta türü kayan çatı ve diğer formları yüzen tek-pan türe ayrılır.

Yatay tanklar akmayan alın duvarları ve yatay yuvarlak veya oval tank Duvar, genellikle üretim işleminin veya benzin istasyonu kullanılan tarafından sorulmaktadır. Yatay depo hacmi genellikle 100 m & sup3 küçüktür.