Bira Hazırlama Ekipmanı Çalışma Prensibi Ve Ana Amaç

Biranın ekipmanı, adından da anlaşılacağı üzere, bira ekipmanını demlemek için kullanılır. İki ana demleme donanımı - bira oda sıcaklığında bira teçhizatı ve bira düşük sıcaklıkta bira teçhizatı var. Temel fark, biri düşük sıcaklık ortamında, diğeri oda sıcaklığında.

1, düşük sıcaklıklı fırınlama ekipmanları tüm paslanmaz çelik veya lüks ahşap plaka kaplama yapılmıştır. Ayna cilası iç kullanımı, paslanmaz çelik parlatma parlak veya çizim tahtanın dış kullanımı.

2, genel ekipman ve boru hattı düzeni güzel, basit ve zarif bir görünüm. Sıhhi bağlantılar, sökme, montaj, mobil kolay ve esnek borular arasındaki ekipmanlar. Ekipmanın kolay kullanımı, güvenli olmasını sağlamak.

3, bir ana makine düzeyi ayarlanabilir, istikrarlı performans, aynı zamanda bir ses otomatik temizleme sistemi, temizleme kolaylığı, eksiksiz, hiçbir kalıntı, bira üretim kalitesi sağlamak.

4, sağlık standartlarına kaynak ekipmanları hassasiyeti, hepsi wort, bira, temizlik maddeleri, borular, bağlantı parçaları, vanalar ile sağlığa ve sağlığa uygun ürünler için paslanmaz çelik malzemeler kullanmaktadır.

5, farklı iş binalarının ihtiyaçlarını karşılamak için, Nissan 100L, 200L, 300L, 500L, 1000L vardır. Farklı derecelerde bira üretim ekipmanı, farklı ekipman yaklaşık 7 ila 100 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır.

çalışma prensibi

Arpa malzemeleri, arpa, su, şerbetçiotu ve maya olmak üzere bira imalatı.

Bira teçhizatının temel ilkeleri: malt ve pirinç ezici tarafından ezilme derecesine göre sakarifikasyon manipülasyonuna ezildi ve sonra malt ve nişastanın ılık suya jelatinleştirilmesi ve sonra sıcaklığın ayarlanması. Sakkarifikasyon potasına nişasta, sıcaklık 45-52 ° C de protein ayrıştırmaya uygundur. Ve sıvılaştırma için jelatinizasyon potasına malt ezilmiş, sakarifikasyon için buğday püre imalatı için 62-70 derecede muhafaza etmek için uygundur. Ve sonra sızdırma yöntemi veya pişirme yöntemi buğday püresi sıcaklığını yükseltir. Ve sonra, kaynatma potası içinde kaynatılmış soğan, filtrelenmiş ve sıcak koagülasyon siklon çöktürme tankı ayrım içine belirli bir konsantrasyonda şerbetçiotu eklemek, soğutucu içine wort açık 5 ~ 8 ℃ soğumaya. Fermantasyon: Soğanı soğuttuktan sonra fermantasyon tankı veya mayalanma için silindirik koni alt fermantasyonuna maya ekleyin, bir bobin veya ceket ile soğutun ve sıcaklığı kontrol edin.

Bira fermantasyon süreci belirli koşullar altında bira mayası, fermente edilebilir maddelerde wort kullanımı ve normal yaşam aktiviteleri, metabolik ürün istenen ürün - biradır. Farklı maya türleri nedeniyle, fermantasyon koşulları ve ürün gereksinimleri, farklı lezzet, fermantasyonun aynı şekilde değil. Maya fermentasyonu farklı türlerine göre biranın üzerinde bira ve bira aşağıdaki fermantasyon ayrılabilir.

Asıl amaç

Farklı imalat yöntemlerine ve yöntemlerine göre oda sıcaklığında bira ve düşük sıcaklıkta bira bira yöntemine bölünebilir.

Düşük sıcaklıkta bira bira işlemi: Hammadde ezme, jelatinleştirme, sıvılaştırma, su buharı filtrasyonu, pişirme, soğutma, oksijenleme, tank fermantasyonu içine; ve oda sıcaklığında bira birası yöntemi, doğrudan küçük bira içine doğrudan fermente edilmiştir Bira üretimi ve dolumu için ekipman.

Bira üretiminde düşük sıcaklıkta bira ekipmanı: şekerleme sistemi, soğan suyu soğutma sistemi, fermantasyon tankı, hammadde ezme sistemi, plakalı eşanjör (ısı eşanjörüne göre 300 litrenin altında), soğutma sistemleri, elektrikli ısıtma, temizleme sistemleri, valf sistemi.

Bira ile içki ve bira bira kolaylık, bira taze, iyi bir tadı, oda sıcaklığında bira demleme ekipmanları daha uygun. Düşük sıcaklıkta bira üretme ekipmanı biraya genellikle büyük şarap imalathaneleri, bu bira uzun raf ömrü, buğday hammadde, düşük maliyetli. Ancak, uzun mesafeli nakliye sonrasında, oda sıcaklığında bira hazırlama bira fabrikasında iyi bir lezzet olmayabilir.