Fermantasyon Tank sınıflandırma

1, büyüme ve mikroorganizmaların metabolizması göre sınıflandırmak gerekir

Aerobik: antibiyotik, enzimler, Maya, amino asitler, vitaminler ve diğer ürünleri aerobik fermantasyon tankları yapılmaktadır; güçlü havalandırma, heyecan gereken oksijen geliştirmek amaçlamaktadır kitle transfer katsayısını fermantasyon suyu içinde. Anaerobik: aseton-butanol, alkol, bira ve laktik asit tarafından anaerobik fermantasyon tankları. Havalandırma gerekmez.

2'ye, göre fermantasyon ekipman sınıflandırma özellikleri

Mekanik karıştırma fermantasyon tank havalandırma ile: Wu-fermantasyon tankları, Venturi Otogaz tüp fermantasyon tankları yanı sıra döngüsel olmayan havalandırma fermantasyon tank ve fermantasyon tankları ve benzeri emmek dolaşımı, dahil olmak üzere. Sigara-mekanik karıştırma fermantasyon tank havalandırma ile: döngü de dahil olmak üzere hava ikmal, sıvı fermantasyon tank, yanı sıra sigara-merdiven ve enjeksiyon döngüsel fermantasyon tankları. Fermantasyon iki tür faydası, fermantasyon depo benzin, katı ve sıvı mikrobiyal büyüme gereksinimlerine ve oksijen ürün oluşumu karşılamak için mix yapmak için farklı anlamına gelir.

3, Cilt göre sınıflandırılmış

500L genellikle bir laboratuvar fermenterler olarak kabul edilir; 500-5000L pilot fermenterler 5000L yukarıdaki üretim ölçekli fermentör olduğunu.