Yapışkan pirinç şarabı için ekipman yapım şarap bira yöntemi

Yapışkan pirinç şarabı şarap yapım donatımı demleme yöntemi.

1, ham madde miktarı.

Yapışkan pirinç 100 kg; Kırmızı mantar pirinç, 6-7 kg; su, 160 ~ 170 litre; shochu, miktarı.

2, hazırlama yöntemi.

(1) iliklerine kadar:

Su ile yıkanmış en iyi yapışkan pirinç, seçmek, 20 no pirinç ile katman ~ 30 cm yüksek su, pirinç hiçbir beyaz kalp batırılmış 25 ℃ 8 saat (kış ve ilkbaharda 15 ℃ emmek 14 saat aşağıda), aşağıda batırılmış uygun, yaz 1-2 kez değiştirmeniz gerekir Bu yüzden olarak değil ekşi su.

(2) pişirme:

Pirinç durulama su ile dışarı tahliye, gemi haşlanmış, şarap yapım yangın buğulama, su, uygun miktarda ekleyerek kapak pirinç katmanı için açığa ekipman 5 dakika sonra ilk Buhar ve co açığa Buhar 10 dakika için şapkalı ver malzeme. Non-sopa için zor ve imbik tutmak Hayır zor değil.

(3) karıştırma:

Pilav kasesi bambu hasır, şarap yapım malzeme sıcaklığı 36 bıraktığımda ekipman üzerinde dökülen sonra ~ 38 ℃ değil sıcak, kırmızı şarkıya çevirme sırasında eşit olarak ilave edin. Şarap sunak de bu doğal odada mühürleme sonra heyecan için gerekli su ekleyin saccharification.

(4) fermantasyon:

Pirinç basınç keten ile yüzey sunak kapak sunak fermantasyon içinde malzeme, pirinç ve kırmızı Maya su, 2-3 günde bir ahşap bar ile hitap etmek olacaktır. 20-25 gün fermantasyon, kokusunu alabiliyorum sonra güçlü bir şarap lezzet, lees yavaş yavaş batmakta, açıklığa kavuşturmak içki başladı fermantasyon sonu. Distiller'ın tahıl, çökelti yerleşmek için şarap sıvı kaldırmak için sunak açın.

(5) yaşlanma:

Göbek küçük ağız bambu Sunak şarabı netleştirmek için bandaj sunak, toprak üzerinde yatırılır sarılmış. Şarap sunak şarap odasında taburcu olacak, şarap dolu ve ardından yaktı saman kabuk tarafından çevrili ekipman yapma kabuğu ateş kızarmış şarap, böylece kırmızı kırmızı kahverengi renk. Artık saklama süresi, şarap, koku, renk daha iyi tat. Şarap kalitesini artırmak amacıyla, tatlı şarap bal gibi olabilir kapalı silindir sonra basınç tutar 0,1 g/100 sızdırmazlık ml, 60 gün, füme ekleme shochu, 46 derece pour eklemek için temel şarap sonra ilk basına ekleyebilirsiniz.

Depolama yöntemi yapışkan pirinç şarabı uzun süreli depolama, şarap yapım donanımları kış dikkat sıcak, 3-4 gün sonra yenilebilir olmamalıdır; yaz şarap saklama süresi kaynamaya biraz su ile genişletebilirsiniz.