Şarap Yapımı Ekipmanları İçin Neyin Yarısı Var?

Şarap Yapımı Ekipmanları için ne iyi?

Likör ekipmanına, örneğin, sızıntı, hantal, göç etmesi zor, içki oranının düşük olması, ahşap ve tuğla eski geleneksel şarap yapma ekipmanıdır. Ve teneke Şarap Yapımı Ekipman ve nedeniyle pahalı, zor. Şimdi market popüler Şarap Yapımı Ekipmanları çoğunlukla alüminyum ekipman ve paslanmaz çelik ekipman.

Daha sonra alan daha iyi alüminyum veya paslanmaz çelik mi? Cevap, durumunuza bağlı olarak her birinin en iyi değil, yalnızca en uygun olan kendi avantajlarına sahip olmasıdır.

Alüminyum Şarap Yapımı Ekipmanı hala pazar payının çoğunu kaplar, alüminyum yoğunluğu küçüktür, bu nedenle alüminyum Şarap Yapma Donanımı genellikle hafif, taşıması kolaydır. Alüminyum termal iletkenlik iyidir, bu nedenle alüminyum Şarap Yapma Termal verimi yüksektir, yakıt tasarrufludur ve şarap hızlıdır, şarap oranı yüksektir. Alüminyum düşük maliyetli, bu nedenle alüminyum Şarap Yapma Aleti fiyatı nispeten ucuz, tüketiciler tarafından kolay tanınır. Ancak, alüminyum kaynakta daha belirgin boncuk bırakılacaktır, bu nedenle alüminyum Şarap Yapma Donanımı genelde biraz kaba görünüyor ve alüminyumun yüksek parlaklığı nedeniyle aliminyum Şarap Yapma Cihazının genel güzelliğini büyük ölçüde azaltıyor.

Endüstride bir söz var: insan vücuduna zararlı alüminyum, bu nedenle alüminyum Şarap Yapma Ekipmanı da vücuda zararlı. Aslında, bu argüman incelemeye dayanamaz.

İlk olarak, insan vücuduna zararlı değil alüminyum, ancak alüminyum iyonları ve sadece asidik koşullarda, alüminyum alüminyum iyonlarına dönüştürülebilir, tüm likör distilasyon işlemi tarafsız bir ortamda olduğu söylenebilir.

İkincisi, alüminyum oksit doğası dış ve alüminyum daha fazla kimyasal reaksiyon önlemek için, çünkü oda sıcaklığında normal, alüminyum oksit doğası yüzeyi, yoğun alüminyum oksit filmi oluşturmak için yüzeyinde oksijen oksidasyonu kolay.

Buna ek olarak, alüminyum oksit veya "ünlü" refrakter malzeme, binlerce derece yüksek sıcaklığa dayanabilir ve su varlığı sebebiyle likör distilasyon işlemi sadece 100 dereceye kadar olabilir. Yani alüminyum cihaz vücuda zararlıdır savunulamaz.

Şarap Yapma Ekipmanları pazarındaki bir başka önemli oyuncu, paslanmaz çelik Şarap Yapma Donanımı'dır. Paslanmaz Çelik Şarap Yapma Ekipmanları, yüksek parlaklık, sert aşınma, cilalı neredeyse hiç kaynak, güzel ve güzel, bu yüzden tüketiciler tarafından tercih.