Şarap Yapma Donanımı Bilgileri Giriş

İçecek hazırlama ekipmanları şarap kategorisine göre içki teçhizatı, bira teçhizatı, şarap ekipmanı, pirinç şarabı teçhizatı ve diğerlerine ayrılabilir. Bira imalat teçhizatı Biracılık ilkesine göre fermantasyon ekipmanı, demleme teçhizatı ve damıtma ekipmanı ile daha sonradan paketleme dolum ekipmanı olarak ayrılabilir. Malzeme uyarınca likör imalat ekipmanları odun fırınlama teçhizatı, tuğla-ve-şarap ekipmanı, paslanmaz çelik bira imalatı teçhizatı, alüminyum likör imalatı teçhizatı, kalay-şarap ekipmanı ve diğerlerine ayrılabilir.

Örneğin, sızıntı buhar, hantal, göç etmek zordur, çünkü düşük şarap oranının sebebi ortadan kaldırıldı ahşap ve tuğla karışımı, bir örnek olarak likör ekipmanı alın. Kalay likörü üreten ekipman pahalı fiyat nedeniyle popüler olmak zordur. Şimdi popüler fırınlama ekipmanı çoğunlukla alüminyum ekipman ve paslanmaz çelik ekipman. Alüminyum veya paslanmaz çelik daha iyi mi?

Alüminyum bira fabrikası hala pazar payının çoğunluğunu kaplar, alüminyum yoğunluğu küçüktür, bu nedenle alüminyum şarap ekipmanları taşımak kolay, genellikle çok hafiftir. Alüminyum ısı iletim performansı iyi, bu nedenle alüminyum şarap ekipmanı termal verimliliği çok yüksek, yakıt tasarrufu ve hızlı şarap dışında şarap oranı yüksek. Alüminyum maliyeti düşüktür, bu nedenle alüminyum şarap ekipmanlarının fiyatı nispeten ucuzdur, tüketiciler tarafından kolayca tanınır. Bununla birlikte, kaynakta alüminyum daha belirgin bir kaynak şeritleri bırakacağından, alüminyum şarap ekipmanı genelde biraz daha pürüzlü görünüyor ve alüminyumun düşük parlaklığı nedeniyle aliminyum şarap ekipmanı genel güzellik derecesi büyük ölçüde azaltılıyor. Sektörde bir söz vardır: Alüminyum insan vücuduna zararlıdır, bu nedenle alüminyum bira fabrikası da vücuda zararlıdır. Aslında, bu argüman inceleme için uygun değildir. Birincisi, insan vücuduna zararlı alüminyum değil, alüminyum iyonları ve sadece asidik koşullarda, alüminyum alüminyum iyonlarına dönüştürülebilir, bütün sıvı damıtma işlemi nötr bir ortamda olduğu söylenebilir. İkincisi, normal sıcaklığa sahip alüminyum, yoğun alüminyum doğası nedeniyle yoğun alüminyum film oluşturmak için yüzeyinde hava ile kolayca okside olur, dışarı ve alüminyumun kimyasal reaksiyonu durdurabilir. Buna ek olarak, alüminyum ya da "ünlü" refrakterler, binlerce dereceye kadar sıcaklığa dayanıklıdır ve su içeceğinden dolayı likör distilasyon işlemi yalnızca 100 dereceye kadar ulaşabilir. Dolayısıyla, alüminyum ekipmanın vücuda zararlı olduğunu savunmak savunulamaz.

Bira imalatçıları pazarındaki diğer önemli şey, paslanmaz çelik bira imalat ekipmanı. Paslanmaz çelik demleme donanımı Parlak, aşınmaya karşı dayanıklı parlatma, neredeyse hiç parlatılmamış, tüketiciler tarafından çok sevilen, güzel ve çekici. Bununla birlikte, paslanmaz çelik bira üretim ekipmanının eksiklikleri ihmal edilmemelidir, ancak önce performans önemlidir. Paslanmaz çeliğin ısı iletkenliği alüminyumunkinden daha kötüdür, bu nedenle şarap oranı düşüktür ve yakıt tüketilir. İkinci olarak, paslanmaz çelik maliyeti yüksektir ve genel paslanmaz çelik fırınlama ekipmanının fiyatı aynı aliminyum şarap fiyatından daha yüksektir. Saf paslanmaz çelik ekipman performansının genel pazarı çok zayıftır, seçmek en iyisidir. En iyi şarap yapımı ekipmanı, hızlı alüminyum ısı iletiminin avantajlarını oynamak için kondenser alüminyum, paslanmaz çelik aşınmaya karşı dayanıklı güzellik avantajını kullanan varil paslanmaz çeliktir.